Lidl wycofuje partię produktu. „Niezadeklarowana substancja konserwująca – dwutlenek siarki”

Lidl Polska poinformował o wycofaniu z rynku partii produktu „Belbake Wiórki kokosowe, 200g”. Okazało się, że w produkcie jest substancja konserwującą, której nie ma na etykiecie.

Fot. Warszawa w Pigułce

Ze sprzedaży wycofano partię produktu „Belbake Wiórki kokosowe, 200 g” z datą minimalnej trwałości 22.11.2019 i numerem partii 34452.

Lidl Polska informuje o możliwości zwrotu produktu. Można to zrobić w każdym sklepie sieci bez przedstawiania paragonu. Szczególne ważne jest to dla osób z nietolerancją:

„W ramach badań zostało stwierdzone, iż wyżej wymieniona partia produktu zawiera niezadeklarowaną substancję konserwującą – dwutlenek siarki. Klienci z nietolerancją dwutlenku siarki nie powinni spożywać wycofywanej partii produktu i zastosować się do komunikatu ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem. Dla pozostałych osób (bez nietolerancji dwutlenku siarki) produkt w pełni nadaje się do spożycia” – czytamy w komunikacie dyskontu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.