Likwidacja kładki na Jubilerskiej. Wydamy 8 tys. zł zamiast… półtora miliona! [AKTUALIZACJA]

O sprawie kładki na Jubilerskiej pisaliśmy niejednokrotnie. Częściej działała niż nie działała, a naprawy były długie i kosztowne (http://warszawawpigulce.pl/winda-dla-niepelnosprawnych-nieczynna-nie-szkodzi-poczekaja-do-wrzesnia/). W ostatnia sobotę byliśmy na miejscu i windy ponownie działały. Jednak ZDM w odpowiedzi na petycję mieszkańców postanowił utworzyć przejście naziemne przy kładce.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Na stronie ZDM-u czytamy:

W przypadku kładki na ul. Jubilerskiej koszt wytyczenia przejścia naziemnego będzie jeszcze niższy. W tym przypadku mamy gotowe skrzyżowanie, w które będziemy wkomponowywać zebrę. W zakresie zmian w sygnalizacji wydamy ok. 8 tys. zł. – na nowe sterowniki, przeprogramowanie, oprawy i cztery maszty. Wymiana wind kosztowałaby nas ok. półtora mln zł.

Ponosząc stosunkowo niewielkie koszty, nie wydając milionów złotych, możemy wyjść naprzeciw grupom społecznym, dla których przejście po schodach na drugą stronę ruchliwej ulicy to ogromny problem.

[AKTUALIZACJA] Tomasz Jarosz, redaktor naczelny serwisu twoja-praga dowiedział się, że kładka póki co nie zostanie rozebrana. Zamiast tego wytyczone zostanie przejście naziemne. Za informację od Pana Tomasza, serdecznie dziękujemy.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.