List do redakcji: „Mamy most który nie jest mostem w godzinach szczytu”

Napisał do nas czytelnik z prośba o pomoc. Chodzi o mosty, a raczej o mosty, które od czasu rozpoczęcia budowy II linii metra (a to już ładnych parę lat) są niedostępne dla ruchu samochodowego.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Piszę do Państwa z bezradności. Jestem mieszkańcem Targówka od 10 lat. Po rozpoczęciu budowy centralnego odcinka drugiej linii metra zamknięto Most Śląsko – Dąbrowski dla komunikacji samochodowej w godzinach szczytu.Można było zjechać z mostu tylko na Wisłostradę. Nie można było jechać dalej na Plac Bankowy. Tłumaczone to było zwiększonym ruchem komunikacji miejskiej. Po zakończeniu budowy centralnego odcinka II linii metra sytuacja miała powrócić do normy. Tylko nie powróciła. Dalej nie można jechać na Plac Bankowy z Mostu.

Można za to bez ograniczeń jechać na Plac Bankowy ulicą Grodzką z Wisłostrady.Sytuacja wygląda tak że jest most który nie spełnia funkcji mostu. Komunikacja miejska została ograniczona o około 70 % mostem Śląskim. Czemu most jest dalej zamknięty dla komunikacji samochodowej? Cały ruch idzie teraz mostem Gdańskim gdzie nie ma bus pasa i blokowana jest komunikacja publiczna. Z góry zaznaczę że jestem zwolennikiem komunikacji publicznej. Problem jednak w tym że Most Śląski jest nie wykorzystywany. ZDM tłumaczy się obawą i troską o pasażerów tramwajów z racji że położenie przystanku jest wysepkowe. Przecież tam dzień w dzień stoją policjanci i pilnują żeby nikt nie wjeżdżał. Mogą więc pokierować ruchem jak już są!!!

Po drugie: tramwaje mogą się w szczycie nie zatrzymywać na „Starym Mieście”. Cały ruch mieszkańców czekających na komunikację publiczną mogą zabrać autobusy które zmienią pas i podjadą pod przystanek tak że pasażerowie nie będą musieli wybiegać na środek Pusty most Śląski to zapchany Most Gdański oraz sztuczny ruch na Wisłostradzie!!!. Wracając z Bankowego po pracy nie mogą jechać kierowcy Mostem Śląskim tylko muszą wjechać na Wisłostradę i kierować się na Most Gdański. To jakaś parodia i folklor sam w sobie. Mamy most który nie jest mostem w godzinach szczytu kiedy jest najbardziej potrzebny. Proszę o poruszenie tego problemu w swoich audycjach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c