Lotnisko Chopina: Uzbek z podrobioną wizą i Turek z kradzionym paszportem

Podróżnym, u których funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie ujawnili sfałszowane dokumenty pobytowe nie zezwolono na kontynuowanie dalszej podróży. Zostali zawróceni tam skąd przylecieli.

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

 

Pierwszy z zawróconych podróżnych to 46-letni obywatel Uzbekistanu. Mężczyzna do kontroli okazał funkcjonariuszom swój oryginalny paszport wydany przez władze Uzbekistanu, wraz z zamieszczoną w nim kanadyjską wizą. Jak się okazało wiza ta została podrobiona na wzór oryginalnej.

Uzbekowi przedstawiono zarzut z art. 270 § 1kk w sprawie posłużenia się na Lotnisku Chopina w Warszawie uzbeckim paszportem wraz z zamieszczoną w nim podrobioną na wzór oryginalnej kanadyjską wizą. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Cudzoziemiec jeszcze tego samego dnia odleciał do Moskwy.

Kolejny podróżny, który musiał wrócić do kraju to 31-letni Turek. W jego tureckim paszporcie zamieszczona była wklejka z niemieckim tytułem pobytowym, który figurował w bazie SIS II jako utracony. Co istotne, wcześniej nie był wcale wypełniony. Mężczyzna został zatrzymany w celu przeprowadzenia z nim stosownych czynności administracyjnych.

Podobnie jak w pierwszym przypadku zostanie mu przedstawiony zarzut z art. 270 § 1 kk. Turek nie będzie mógł kontynuować podróży do Niemiec i wróci do Lwowa skąd przyleciał.

Za popełnione przestępstwo cudzoziemcom grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 5.

 

Copyright © 2016-2018 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.