Lotnisko Chopina wytoczy proces sprawcy alarmu. Chce ujawnienia wizerunku i zadośćuczynienia finansowego

Lotnisko Chopina poinformowało, że wejdzie na drogę sądową ze sprawcą alarmu bombowego. Porty Lotnicze będą domagały się nie tylko zadośćuczynienia finansowego, ale również napiętnowania społecznego.

Lotnisko Chopina, Terminal A. Fot. Wistula /  Wikipedia

Lotnisko Chopina, Terminal A. Fot. Wistula / Wikipedia

Alarm spowodował duże straty finansowe. Trzeba było nie tylko ewakuować 300 osób, ale również wstrzymać odloty samolotów. 13 maszyn wystartowało z opóźnieniami.

„Z pełną determinacją i bezwzględnością będziemy domagać się poniesienia wszelkich konsekwencji od sprawców fałszywych alarmów bombowych na Lotnisku Chopina w Warszawie.” – powiedział Mariusz Szpikowski, naczelny dyrektor Portów Lotniczych, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie – „Mam tu na myśli nie tylko konsekwencje finansowe, ale również napiętnowanie społeczne. Będziemy dążyć do opublikowania wizerunku autora alarmu i jego nazwiska. W dzisiejszych realiach nie ma i nie będzie miejsca i tolerancji dla tego typu patologii” – dodał dyrektor.

Mężczyzna podejrzany o wszczęcie alarmów bombowych na lotnisku Chopina oraz Lotnisku w Modlinie przebywa obecnie w areszcie śledczym. Postępowanie prowadzi prokuratura w Mińsku Mazowieckim.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c