Loty do Turcji odwoływane. MSW: „odradzamy wszelkich podróży do tego kraju”

Turkish Airlines wznowiły swoje operacje na lotnisku u Istambule. Lotnisko Chopina na razie odwołało jeden lot LO135 z Warszawy do Istambułu zaplanowany na 12:55, a także przylot o 19:00. Biura podróży również odwołują wyloty.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

„Oficjalnie nie otrzymaliśmy żadnej depeszy o odwołaniu lotów do Turcji, ale pasażerowie informują nas, że biura podróży odwołują wyloty” – informuje Lotnisko Chopina. Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza wszelkich podróży do Turcji:

„W związku z zamachem stanu w Turcji, który miał miejsce 15 lipca br. Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza wszelkich podróży do tego kraju do czasu ustabilizowania sytuacji. Aktualnie wszystkie przejścia graniczne są zamknięte, w Ankarze trwają działania zbrojne, a brak jest oficjalnych informacji nt. sytuacji na pozostałym terytorium kraju.

Obywatelom polskim przebywającym aktualnie w Turcji zalecamy zachowanie najdalej idącej ostrożności, pozostanie w bezpiecznym miejscu, unikanie miejsc publicznych i wszelkich zgromadzeń. W związku z zaistniałą sytuacją mogą również pojawić się zakłócenia i przerwy w łączności telefonicznej i internetowej.

Prosimy także o przekazywanie informacji nt. swojej sytuacji do konsulów dyżurnych w Ambasadzie RP w Ankarze: (+90) 530 469 1261 oraz Konsulacie Generalnym RP w Stambule: (+90) 530 469 1881.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca również bieżące monitorowanie sytuacji bezpieczeństwa w środkach masowego przekazu oraz na stronach urzędów w Ankarze oraz Stambule jak również dokonanie zgłoszenia podróży w systemie Odyseusz.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c