„Łowcy Cieni” pod Warszawą. Zatrzymali groźnego zabójcę [FILM Z AKCJI]

30-letniego Pawła G. poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania przez policję w Belgii zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna ukrył się przed organami ścigania w podwarszawskim Otwocku.

Do policjantów CBŚP z tzw. wydziału „łowców cieni” zwrócił się łącznik belgijskiego Enfastu, który poprosił o pomoc w zatrzymaniu 30-letniego Pawła G. Mężczyzna był poszukiwany przez belgijską policję od lutego do sprawy zabójstwa obywatela Polski, które miało miejsce 17 stycznia br. w miejscowości Genk pod Brukselą.

Funkcjonariusze podjęli więc poszukiwania. Dzięki wcześniejszym ustaleniom policji belgijskiej wiedzieli, że poszukiwany może ukrywać się w Otwocku pod Warszawą. Policjanci ustalili, że mężczyzna wynajął mieszkanie w domu jednorodzinnym. Pojechali więc w to miejsce. Paweł G. został zatrzymany przed posesją, gdzie się ukrywał. Jak ustalili policjanci, 30-latek zamontował w mieszkaniu kilka kamer i obserwował otoczenie, by nie dać się zaskoczyć organom ścigania. Nic to jednak nie dało. Mężczyzna trafił do aresztu i w tej chwili trwa procedura ekstradycyjna.

Mężczyzna będzie odpowiadał za zabójstwo z premedytacją, za co grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności według prawa belgijskiego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c