„Łowcy Cieni” zdradzają szczegóły pościgu za Kajetanem P. [AUDIO]

„Łowcy Cieni”, a więc elitarny oddział pościgowy, który szuka najgroźniejszych przestępców, zdradza szczegóły pościgu za Kajetanem P. Wnikliwe śledztwo i żmudna praca zmniejszała dystans między podejrzanym, a policjantami.

Podejrzany o zabójstwo Kajetan P. został zatrzymany w stolicy Malty La Valetcie. Mężczyzna kontaktował się z urzędnikami konsulatu Tunezji i chciał przemieścić się do Afryki. Za Kajetanem P. wystawiono tzw. czerwoną notę Interpolu, która jest informacją dla policji innych krajów, że poszukiwany jest bardzo niebezpiecznym przestępcą. Informacja o poszukiwaniach dotarła do policji w 190 krajach świata.

W zatrzymaniu Kajetana P. oprócz maltańskich policjantów brali udział także polscy policjanci – policyjna grupa pościgowa z Poznania oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

Polscy policjanci śledzili drogę ucieczki, która wiodła przez Niemcy do Włoch a następnie promem na Maltę.

P.o. komendanta głównego policji mł. insp. Andrzej Szymczyk powiedział, że, podejrzewany o brutalne zabójstwo w stolicy był zaskoczony zatrzymaniem. Ujawnił, że poszukiwany mężczyzna został zatrzymany przez maltańskich funkcjonariuszy, którym asystowali funkcjonariusze z Polski w czasie, gdy P. wysiadał z autobusu. „Do zatrzymania doszło w sposób bezpieczny dla osób postronnych. Był całkowicie zaskoczony zatrzymaniem, posiadał przy sobie rzeczy osobiste, w tym nóż.” – dodał mł. insp. Andrzej Szymczyk.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.