Luzowanie kolejnych obostrzeń. Mateusz Morawiecki odpowiedział na apel

Mateusz Morawiecki luzuje kolejne obostrzenia. To pokłosie apelu hierarchów kościelnych, którzy domagali się poluzowania obostrzeń w kościołach.

Fot. Warszawa w Pigułce

Dzisiaj, wobec diametralnie innej i zdecydowanie lepszej sytuacji epidemicznej, wyrażam mój stanowczy sprzeciw wobec dalszego – tak drastycznego – ograniczania prawa wiernych do publicznego wyznawania i praktykowania wiary – napisał do Premiera Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Podkreślił, że w innych dziedzinach życia następuje zmniejszenie obostrzeń sanitarnych.

Premier Mateusz Morawiecki przekazał na konferencji prasowej w Turku, że obostrzenia w tym zakresie zostaną poluzowane. Rządzący chcą, by połowa miejsc w kościołach była możliwa do zajęcia. Szczegóły zostaną przekazane w najbliższy czwartek. – Chciałbym uwolnić wszystkie miejsca, czy chciałbym móc doprowadzić do uwolnienia wszystkich miejsc zarówno związanych z życiem społecznym, gospodarczym, jak i sakralnym – z religijnymi miejscami, ale cały czas jeszcze musimy pewien poziom ograniczeń utrzymywać – dodał szef rządu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c