Luzowanie obostrzeń. Wiemy, co może zmienić rząd

W piątek poznamy szczegółowy harmonogram luzowania obostrzeń na lato. Z nieoficjalnych informacji medialnych wynika, że zmienią się limity osób, które mogą przebywać w poszczególnych obiektach.

Fot. Warszawa w Pigułce

Kolejna tura luzowania obostrzeń jest zaplanowana na koniec czerwca. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, nie należy spodziewać się rewolucji, a raczej zmian w liczbie osób przebywających w obiektach.

Rząd przychyli się do stanowiska Episkopatu, który prosił o zwiększenie liczby wiernych w kościołach. Więcej klientów będzie mogło przebywać w hotelach, na stadionie, w kinach i teatrze, a także na koncertach. Dobre wieści usłyszeć mogą właściciele kin i organizatorzy wydarzeń. Będą mogli sprzedawać przekąski i napoje o co postuluje branża.

Rząd chce także umożliwić osobom zaszczepionym i ozdrowieńcom możliwość przyjęcia do hotelu ponad limit, tak, jakby te osoby nie liczyły się do ogólnej liczby gości.

Dyskutowana jest też możliwość organizowania wydarzeń spontanicznych. Początkowo rząd mówił o końcu czerwca, ale być może stanie sie to szybciej.

Wiadomo też, że minister zdrowia Adam Niedzielski zarekomenduje dalsze noszenie maseczek w przestrzeni zamkniętej do końca wakacji. Najprawdopodobniej jego stanowisko zostanie uwzględnione.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c