Maciej Orłoś publikuje oświadczenie w geście poparcia dla uchodźców. Internauci przeciwni

Maciej Orłoś opublikował oświadczenie w którym pisze, że popiera przyjęcie uchodźców do Polski. Prezenter dodaje, że powinniśmy przyjąć nie tylko „12 tysięcy uchodźców, a nawet 12 tysięcy rodzin uchodźców”. Wpis stał się internetowym hitem, a internauci są, delikatnie mówiąc, przeciw.

Fot. Maciej Orłoś / Facebook

Fot. Maciej Orłoś / Facebook

Maciej Orłoś na swoim profilu napisał:

„OŚWIADCZENIE.
Niniejszym oświadczam, że jestem za przyjęciem w Polsce 12 tysięcy uchodźców, a nawet 12 tysięcy rodzin uchodźców. Uważam bowiem, że Polskę stać na przyjęcie tych ludzi (których tożsamość będzie ustalona i potwierdzona przez odpowiednie instytucje). To, że powinniśmy ich ugościć jest – moim zdaniem – oczywiste. Nie wiąże się z żadnym zagrożeniem, jest za to i obowiązkiem i szansą. Mam nadzieję, że znajdą się uchodźcy, którzy będą chcieli u nas zostać. I że będę miał okazję ich przywitać i wspierać.
Osoby, które myślą podobnie proszę o polubienie tego oświadczenia.
Maciej Orłoś”

Co prawda wpis polubiło już 331 osób, trudno jednak doszukać się w dyskusji pozytywnego komentarza, oto przykłady:

  • „Co to znaczy że ” stać nas na przyjęcie uchodźców” jak to Pan napisał. G… prawda. Nie stać nas, a poza tym lepiej żeby wrócili nasi rodacy zza granic, do swoich rodzin i o to powinniśmy zadbać a nie o uchodźców. Najpierw POLSKA i POLACY. Trzeba spiać d***e i być twardym, ale jeśli ma Pan miejsce w domu to proszę przyjąć nawet dwie rodziny.”
  • „Duży ma Pan dom skoro aż tyle rodzin chce Pan pomieścić. Prawdziwe dobro od Pana bije Panie Redaktorze. Do rany przyłóż.”
  • „Żyjemy podobno w demokratycznym i wolnym kraju, każdy ma prawo robić i mówić to co chcę w granicach rozsądku oczywiście ;), a skoro pan Orłoś tak bardzo chce przyjąć uchodźców pod swój dach, a także jemu podobni, niech ich utrzymują ale na własny koszt, bo jak widać cierpią na nadmiar pieniędzy”

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.