Maciej Stuhr wyklaskany przez publiczność? Krystyna Janda zaprzecza

Według informacji niezalezna.pl podczas spektaklu w teatrze Polonia Maciej Stuhr został wyklaskany przez publiczność. Zdaniem portalu miał być to protest widzów przeciwko wystąpieniu aktora na Gali Orłów, gdzie żartował on m.in. z wypadku prezydenckiego samochodu i katastrofy smoleńskiej.

Premiera spektaklu "Kto się boi Virginii Woolf" w Teatrze Polonia. Fot. Teatr Polonia / Facebook

Premiera spektaklu „Kto się boi Virginii Woolf” w Teatrze Polonia. Fot. Teatr Polonia / Facebook

Wyklaskiwanie aktora, który pojawia się na scenie to przedwojenna tradycja według której oklaskami witano aktora kolaborującego z okupantami. Według dalszych informacji spektakl został przerwany i wznowiony dopiero w momencie, gdy wyklaskująca publiczność została wyprowadzona.

Informacji tych nie potwierdza Krystyna Janda, w imieniu Fundacji KJ Na Rzecz Kultury, która prowadzi Och-teatr i teatr Polonia:
„Szanowni Państwo chcieliśmy sprostować tendencyjne doniesienia w sprawie rzekomego wyklaskania, pana Macieja Stuhra w Teatrze Polonia, podczas spektaklu „Boska”.
Zaczął klaskać jeden, bardzo starszy pan, pani Janda, która była także na scenie, zapytała tego pana czy zamierza dalej przeszkadzać, po czym publiczność wyklaskała tego pana i wygoniła go z sali. Do pana podeszli bileterzy z prośbą o opuszczenie sali, a nie ochrona, potem spektakl kontynuowano bez przeszkód. Pozdrawiamy. Fundacja KJ Na Rzecz Kultury”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c