Maciej Szczęsny zatrzymany. Prowadził pod wpływem alkoholu

Maciej Szczęsny został zatrzymany do kontroli drogowej. Podczas badania alkomatem okazało się, że były bramkarz reprezentacji Polski prowadził pod wpływem alkoholu.

Fot. Roger Gorączniak – Lech – Korona 015, CC BY 3.0 / Wikipedia

Do zdarzenia doszło we wtorkowy ranek w al. Jerozolimskich w Warszawie. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki volkswagen.

Okazało się, że były bramkarz reprezentacji Polski „wydmuchał” 0,6 promila. Zabrano mu prawo jazdy, a pojazd przekazano wskazanej przez kierowcę osobie. W środę odbyło się przesłuchanie. Maciej Szczęsny przyznał się do prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i złożył obszerne wyjaśnienia.

Jak tłumaczył PAP, wypił dwa piwa podczas kolacji, a później jego żona dostała pilne wezwanie do pracy. – Nie spodziewałem się, że wydzwonią żonę na standby’u, bo bardzo rzadko się to zdarza. Tym razem się niestety zdarzyło. Obudziła mnie, umyłem zęby i wsiadłem do auta, będąc przekonanym, że jestem 'czysty’, a tymczasem okazało się, że nie – wyjaśnił Szczęsny, dodając, że „jest mu potwornie wstyd”.

Maciej Szczesny jest byłym bramkarzem reprezentacji Polskiej w latach 1991-1996. Reprezentował też m.in. Legię Warszawę, Wisłę Kraków i Widzew Łódź. Obecnie jest komentatorem i ekspertem ds. sportowych Telewizji Polskiej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c