Macierewicz: Polska zaangażuje się w wojnę z ISIS. W arabskich mediach zawrzało

W kwaterze głównej NATO trwały we wtorek obrady ministrów obrony narodowej. W przerwie spotkania Antoni Macierewicz powiedział, że Polska bedzie współuczestniczyć w działaniach na południowej flance. Wczoraj temat był kontynuowany.

Fot. Piotr Andrews /  Jednostka Wojskowa GROM - Facebook

Fot. Piotr Andrews / Jednostka Wojskowa GROM – Facebook

Szczegóły będą jeszcze ustalane, ale już teraz wiadomo, że zwiększenie wojsk amerykańskich oraz wojsk koalicji na wschodniej flance, będzie dla nas, jak widać, umową wiązaną. Minister Obrony Narodowej zastrzegł, że chodzi o działania rozpoznawcze i szkoleniowe.

Jeżeli ktoś nie widzi w tym newsie związku z Warszawą spieszymy z odpowiedzią. Polska zadeklarowała chęć do pomocy walki z ISIS w listopadzie tamtego roku, po zamachach w Paryżu. Stolica Francji została zaatakowana po tym, jak Francuzi przystąpili do ataku na pozycje Państwa Islamskiego. Tak samo było w przypadku Wielkiej Brytanii, gdzie planowano szereg zamachów w Londynie. Słowa naszego ministra są, niestety, dość mocno opisywane i komentowane w mediach bliskiego wschodu. Miejmy nadzieję, że Warszawie nic nie grozi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.