Makabryczna tragedia na polu. Młody rolnik nie żyje

W miejscowości Guzów podczas prac polowych doszło do tragicznego w skutku zdarzenia. 22-letni mężczyzna został śmiertelnie porażony prądem.

Fot. Pixabay

W środę tuż przed godziną 23 dyżurny żyrardowskiej komendy został poinformowany o wypadku do którego miało dojść podczas wykonywania prac polowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas prac 22-latek kierował kombajnem do zbioru kukurydzy, a towarzyszący mu 60-letni mężczyzna kierował ciągnikiem z przyczepą.

Gdy kierowca ciągnika zauważył, że z maszyny 22-latka ulatnia się dym ostrzegł go, a następnie widział jak kierowca kombajnu ucieka z pojazdu trzymając w ręku gaśnicę. Po chwili 60-latek podjechał bliżej, aby oświetlić zepsutą maszynę. Wtedy to zauważył, że za kombajnem leży drugi kierowca, a skrzynia ładunkowa maszyny dotyka linii energetycznych wysokiego napięcia. Natychmiast zaczął udzielać młodemu mężczyźnie pierwszej pomocy. Po chwili na miejscu pojawiło się pogotowie energetyczne, które zabezpieczyło linię, straż pożarna która zabezpieczała miejsce zdarzenia oraz pogotowie ratunkowe z którego lekarz pomimo udzielanej pomocy poszkodowanemu stwierdził zgon mężczyzny.

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c