Mała dziewczynka chora na raka niedługo obchodzi 7 urodziny. Wyślecie jej kartkę?

Mała Amelka pochodzi z woj. kujawsko-pomorskiego, ale leczy się w Instytucie Matki i Dziecka na Woli. Choruje na mięsaka Ewinga, złośliwy nowotwór kości, który najczęściej atakuje dzieci. W Warszawie rodzina nie ma nikogo i dziewczynce na pewno zrobiłoby się milej, gdyby dostała dużo kartek na nadchodzące urodziny. Te są już we wtorek!

Fot. Ewa Pląsek

Amelka jest smutna, bo jej tata musiał wracać do pracy i została w szpitalu z mamą. We wtorek obchodzi 7 urodziny, a nikogo w Warszawie nie zna.

„Dziewczynka pochodzi z woj. kujawsko – pomorskiego. W Warszawie jest z mamą. Każdy jej przyjazd to kilka tygodni daleko od domu i bliskich. W tym roku urodziny będzie obchodzić też poza domem i chyba fajnie byłoby pokolorować jej ten dzień. W Warszawie nie mają nikogo bliskiego poza tymi, których znają z oddziału” – mówi Ewa Pląsek, wolontariusz koordynujący akcją.

Dlatego też Warszawa w Pigułce, Wydarzenia w Warszawie i To Się Dzieje przyłączają się do akcji, by pomóc małej Amelce i uczynić jej dni bardziej kolorowymi.

Nie uda się to jednak bez Waszej pomocy! Czekamy na Wasze życzenia – potrzeba jest moc dobrych serc! Ponadto Amelka kocha rysować, malować, gry planszowe, puzzle, jest fanką Myszki Miki i Minnie oraz „Krainy Lodu”. W liście do Mikołaja w IMiD poprosiła o domek dla lalek.

Zróbmy razem coś dobrego! Wszystkie kartki i upominki zbierać będzie Ewa Pląsek – koordynator akcji z wolontariusz koordynujący akcją. Może jakaś cukiernia zechce ufundować Amelce tort urodzinowy? Ona też poda wszelkie namiary, wystarczy napisać Jej wiadomość prywatną. Poniżej umieszczamy post.

Copyright © 2016-2018 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.