Chciała polecieć, ale wypadła z gniazda. Bez pomocy nie przezyłaby

Młoda pustułka została znaleziona w niedzielę rano na chodniku przy ul. Kredytowej. Młody ptak nie umiał jeszcze latać. Strażnicy miejscy z Patrolu Eko przewieźli pustułkę do Ptasiego Azylu.

Fot. Eko Patrol

Fot. Eko Patrol

Około godziny 10. rano w niedzielę przechodnie zauważyli na chodniku młodego drapieżnego ptaka, który machał skrzydłami, ale nie mógł odlecieć. Na miejsce wezwano Patrol Eko.

To młoda pustułka. Podlot, który dopiero opuścił gniazdo i uczył się latać. Chyba zrobił to odrobinę za wcześnie” – powiedział insp. Maciej Janowski z Referatu Ekologicznego Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

Ptak nie był ranny ani chory.

Zwykle młode ptaki uczą się latać pod okiem rodziców, ale w tym wypadku nie zauważyliśmy ich w pobliżu. Młode ptaki drapieżne są często atakowane przez inne ptaki, którym w sposób naturalny zagrażają. Podejrzewam, że bez naszej pomocy pustułka nie przeżyłaby” – wyjaśnił mł. insp. Mariusz Brasse.

Młodą pustułkę strażnicy miejscy przewieźli do Ptasiego Azylu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c