Mała rewolucja na pl. Na Rozdrożu

„Trwa budowa drogi dla rowerów na pl. Na Rozdrożu. W ramach prac wzmocniliśmy mur oporowy Trasy Łazienkowskiej, wymieniliśmy latarnie i nawierzchnię chodników” – informuje ZDM.

Nowa droga dla rowerów połączy istniejącą (biegnącą wzdłuż wykopu Trasy Łazienkowskiej od strony ul. Marszałkowskiej) z ul. Koszykową i trasą rowerową w Al. Ujazdowskich. Na pierwszym odcinku pojawiła się już nawierzchnia asfaltowa, kolejny fragment będzie gotowy w grudniu.

Ułożenie nawierzchni poprzedziły prace przy wzmocnieniu konstrukcji muru oporowego Trasy Łazienkowskiej. W trakcie prac okazało się bowiem, że grunt wokół muru jest niestabilny, co zagraża jego przechyleniem lub zawaleniem. Dopiero wymiana i zagęszczenie gruntu oraz wzmocnienie muru pozwoliły na kontynuację prac.

Te nie ograniczały się do budowy drogi dla rowerów. Poza nią, remont przechodzi też chodnik. Zamiast zniszczonego, nierównego asfaltu układamy płyty betonowe. Wymieniliśmy też oświetlenie, dzięki czemu ten odcinek nie będzie już ciemny i niebezpieczny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c