Mandat za brak maseczki zgodny z prawem! Premier prosi służby o egzekwowanie przepisów

Mateusz Morawiecki przypomniał, że Sejm przyjął ustawę, która umożliwia karanie osób bez maseczek. Potwierdziło to też Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA. Szef rządu zaapelował o przestrzeganie zasad i zwrócił się do służb o egzekwowanie przepisów.

Fot. Warszawa w Pigułce

W zeszłym tygodniu Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA potwierdziło i przypomniało, że od grudnia 2020 roku obowiązek noszenia maseczki został uregulowany prawnie. Teraz również premier przypomniał o tym fakcie.

Szanowni państwo, nasza odpowiedzialność i solidarność z innymi obywatelami musi polegać na przestrzeganiu reguł. Każdy, kto je łamie, naraża życie i zdrowie współobywateli. Niestety, to dotyczy również takich prostych mechanizmów obronnych, jakim jest nawet noszenie maseczki. Fakt, że ktoś tej maseczki nie założy na przykład w środku transportu publicznego, może doprowadzić do zakażenia bardzo wielu osób, a później to już wiadomo, efekt kuli śniegowej – powiedział premier.

Dlatego wszystkich, którzy kontestują, kwestionują, nie przestrzegają zasad, bardzo gorąco proszę, ale proszę także służby porządkowe, by egzekwowały przestrzeganie tych reguł. Ponieważ to nie są żarty, to jest walka o życie i zdrowie obywateli. Wszystkich, którzy łamią przepisy, powinny spotkać sankcje, które są przewidziane w prawie. I od naszej wspólnej odpowiedzialności, również od tego, zależy tempo i skuteczność walki z Covid-19 – dodał Morawiecki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c