Manifestacja KOD podczas szczytu NATO! Nawet 15 tys. osób!

Oczy tysięcy kamer są zwrócone w tej chwili na Warszawę. Dziennikarze z całego świata przyjeżdżają na szczyt, a przy okazji komentują samą stolicę Polski, przypominając jej historię i robiąc reportaże. Nie umknie im zapewne również fakt, że podczas tak ważnego wydarzenia… KOD organizuje manifestację.

Fot. Komitet Obrony Demokracji / Facebook

Fot. Komitet Obrony Demokracji / Facebook

Podczas szczytu NATO część manifestacji jest zakazana. Jednak nie wszystkie, ale tylko te, które mają status „zgromadzeń spontanicznych”, a więc takich, które organizowane są „na gorąco” i nie zostały nigdzie zgłoszone.

KOD postanowił wykorzystać szczyt NATO i wizytę prezydenta Baracka Obamy do stworzenia manifestacji, która odbędzie się pod hasłem „I Have a Dream – mam marzenie”. Ma to być także zwieńczenie działalności KOD-u, na wniosek którego, Rada Miasta nada imię Martina Luthera Kinga skwerowi na skrzyżowaniu ulic Pańskiej i Twardej:

„Z tej okazji KOD zaprasza wszystkich, którym na sercu leży umiłowanie Wolności, Równości i Demokracji do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec łamania tych wartości. 9 lipca 2016 r. o godzinie 12:00, na nowo nazwanym Skwerze im. Martina Luthera Kinga (róg Pańskiej i Twardej) uczcijmy wielkiego Amerykanina i zaprotestujemy przeciwko dobrej zmianie” – piszą organizatorzy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c