Manifestacja „Solidarność zamiast nacjonalizmu” przejdzie ulicami Warszawy [UTRUDNIENIA W RUCHU]

Amnesty Warszawa wraz z kilkoma innymi organizacjami zorganizowała manifestację będącą odpowiedzią na wszystkie demonstracje antyimigranckie, a także Marsz Niepodległości 11 listopada. Hasło demonstracji to „Solidarność zamiast nacjonalizmu”.

Fot. Google Maps

Fot. Google Maps

Zgromadzenie rozpoczyna się na skrzyżowaniu Stawki i Dzikiej, przy Umschlagplatz, następnie kieruje się na Karmelicką, Lewartowskiego i Zamenhofa przed Pomnik Bohaterów Getta. Dalej ulicami: Zamenhofa, Nowolipki, Andersa, pl. Bankowy, Marszałkowska i Królewska, przed Galerię Zachęta, następnie ulicami: Mazowiecka, Kredytowa, Pl. Dąbrowskiego, Jasna, Świętokrzyska przed Biuro Informacji Parlamentu Europejskiego i zakończenie przy Metrze Świętokrzyska.

Przemarsz ma również związek z planowanym za dwa dni Dniem Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem ustanowionym w rocznicę Nocy Kryształowej. W 1938 roku, w hitlerowskich Niemczech nastąpił wtedy pogrom Żydów oraz niszczenie ich mienia. Ponieważ na chodnikach pozostawało mnóstwo szkła noc nazwano kryształową.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.