Manifestacje przeciw uchodźcom w całej Europie. W Warszawie również

W całej Europie odbywają się manifestacje oraz kontrmanifestacje dotyczące uchodźców. Oprócz Warszawy na ulice wyszli też mieszkańcy Pragi i Drezna, gdzie zgromadziło się około 5000 manifestantów. Wcześniej podobną akcję zorganizowali Anglicy. W Warszawie uczestnicy spotkali się na Placu Zamkowym.

Fot. Ruch Narodowy Warszawa

Fot. Ruch Narodowy Warszawa

Według organizatorów w akcji wzięło udział około 2000 osób. Zjawili się na niej nie tylko przedstawiciele Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej, a także członkowie Kukiz’15, partii KORWiN i Kongresu Nowej Prawicy.

Robert Winnicki, Prezes Ruchu Narodowego powiedział, że Europa musi uświadomić sobie, że na teren wspólnoty wjeżdżają nie tylko uchodźcy:

„Manifestujemy przeciwko islamizacji, najazdowi uchodźców, chcemy wyrazić sprzeciw wobec przyjmowania imigrantów, kwot narzucanych państwom unijnym. Chcemy, aby Polska pozostała Polską, aby w Polsce nie było islamskich dzielnic, nie dochodziło do rabunków, gwałtów, napadów i morderstw.”

Wtórował mu m.in. Adam Andruszkiewicz, który jest posłem ruchu Kukiz’15 oraz prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Jak mówił Polacy nie zgadzają się na przyjęcie imigrantów. Partia zbierała też podpidy pod referendum w tej sprawie. Łącznie zebrano już ponad 100 000 głosów.

Dużo mniej liczna była kontrmanifestacja zorganizowana przez lewicę. Demonstranci mówili PAP, że ich celem jest walka z rasizmem i ksenofobią. W tej manifestacji wzięło udział kilkadziesiąt osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.