Maraton Warszawski: skandal z toaletami w tle. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście

PZU Maraton Warszawski zapewnił wszystkim widzom dostęp do toalety. Tylu przenośnych ubikacji jeszcze nie było. Problem w tym, że zasłonili tym samym witryny Antykwariatu LOGOS, który organizował w te dni wystawę książek dla dzieci.

O sprawie poinformowało stowarzyszenie Miasto Jest Nasze:

„Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Pretekstem do popularyzowania czytelnictwa wśród dzieci są urodziny duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. W Warszawie obchody są organizowane głównie przez księgarnie. Antykwariat LOGOS zrobił specjalną wystawę z książkami dla dzieci ze swoich zbiorów. Tymczasem jutro odbywa się 11. PZU Półmaraton Warszawski. Organizator postawił przenośne toalety dla kibiców dokładnie przed oknami antykwariatu. Bez żadnych konsultacji. Przechodnie nie zauwaza pieknych okladek.

Wydaje się nam, że jeśli ktoś organizuje duże wydarzenie sportowe w mieście powinien zrobić wszystko, że było ono jak najmniej uciążliwy. Firma powinna dołożyć wszelkich starań, żeby tak było. Władze powinny natomiast pilnować w takich sytuacjach interesów mieszkańców. Maratony są nieodłącznym elementem życia w wielkim mieście jakim jest Warszawa. To święta, z których wszyscy mogą korzystać. Liczymy, że PZU zmieni stosunek do naszego miasta i jego mieszkańców i dołoży wszelkich starań, żeby tak się stało. Zacznijmy od odrobiny szacunku.”

Sam antykwariat skwitował wydarzenie krótkim zdaniem: „Dbałość miasta o kulturę jest niewymierna!” i dodał w następnym poście: „Kochani, dziś wystawa dla najmłodszych, niestety nie możemy pokazać jej Wam w pełnej okazałości, gdyż jedyne co widać z zewnątrz to WCChatki.”. Ustawił również, jako zdjęcie górne na swoim fanpage’u wspomniane toalety.

Trudno jednak winić organizatora. To miasto wydaje pozwolenia na tego typu imprezy i miejsca w których staną toalety. Ustawienie je przed witryną sklepu czynnego w te dni jest ograniczeniem możliwości reklamowania swoich produktów.

Fot. Miasto Jest Nasze

Fot. Miasto Jest Nasze


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c