Marki w pierwszej strefie – bezpłatna wymiana Kart Markowianina

W związku z wejściem Marek do 1 strefy biletowej do do 31 stycznia 2017 roku należy wymienić Kartę Markowianina na spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską lub inny nośnik zaakceptowany przez ZTM.

Fot. ZTM

Fot. ZTM

Od 1 listopada 2016 roku na terenie miasta Marki obowiązuje pierwsza strefa biletowa na komunikację miejską.  Dla wielu mieszkańców Marek to znakomita wiadomość – oznacza w ich portfelach spore oszczędności.

Zmiana strefy biletowej wiąże się z koniecznością wymiany Kart Markowianina – nośników biletów długookresowych na spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską lub inny nośnik zaakceptowany przez ZTM, na którym będzie możliwe kodowanie biletów na pierwszą strefę biletową. Po 1 listopada br. z Karty Markowianina można korzystać w środkach komunikacji miejskiej tylko przez trzy miesiące – zachowają one ważność do 31 stycznia 2017 roku.

W przypadku chęci zakupu biletu na pierwszą strefę biletową zapraszamy do Punktów Obsługi Pasażerów ZTM, gdzie można zakodować bilet na spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innym nośniku zaakceptowanym przez ZTM. Osobom posiadającym aktualną Kartę Markowianina nowa spersonalizowana Warszawska Karta Miejska będzie wydawana BEZPŁATNIE. Aby wymienić kartę, należy mieć przy sobie aktualną fotografię, numer pesel oraz dokument ze zdjęciem.

Osoby posiadające Kartę Markowianina z ważnym biletem długookresowym z oferty „Warszawa+”, którego ważność  kończy się po 1 listopada 2016 roku mogą od 1 listopada 2016 roku zwrócić bilet w każdym Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM bez pobrania opłaty manipulacyjnej. Ale uwaga! Zwrot niewykorzystanej części biletu bez pobrania opłaty manipulacyjnej będzie odbywał się wyłącznie w przypadku, gdy pasażerowie jednocześnie kupią bilet długookresowy na pierwszą strefę. W takich przypadkach Punkt Obsługi Pasażerów ZTM wyda bezpłatnie spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską, na którą zostanie wgrany nowy bilet na pierwszą strefę. W przypadku dokonywania jedynie zwrotu biletu, będzie pobierana opłata manipulacyjna w wysokości 20 proc. wartości nominalnej biletu, zgodnie z obowiązującą taryfą przewozową.

Od 1 listopada 2016 roku bilety na pierwszą strefę można kupić w biletomatach, kioskach oraz Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

Uwaga! Punkt obsługi Karty Markowianina w mareckim ratuszu działał do końca października 2016 roku. 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c