Marsz Niepodległości 2016: „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie”

„Jeżeli jesteś Polakiem, i jesteś z tego dumny… Jeżeli masz (lub miałeś) dziadków i Babcie… Jeżeli los naszego kraju nie jest Ci obojętny… MUSISZ PRZYJECHAĆ – nie zapomnij !!! Zabierz ze sobą Flagę Polski bo ROBIMY to DLA NIEJ !!!” – tak zapraszają na tegoroczny Marsz Niepodległości jego organizatorzy.

Fot. Jan Wandal

Fot. Jan Wandal

Marsz Niepodległości został zainicjowany przez narodową Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny. Od 2011 organizatorem marszu jest Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, do którego należą m.in. działacze tych organizacji. Organizatorzy deklarują, iż Marsz Niepodległości ma być elementem świętowania obchodów Narodowego Święta Niepodległości, demonstracją przywiązania do polskiej tradycji i patriotyzmu.

W ubiegłym roku ulicami Warszawy przemaszerowało ponad 200 tysięcy patriotów, nacjonalistów (Polek, Polaków) i niewielka grupa Węgrów.

Marsz Niepodległości 2016 ruszy spod Ronda Dmowskiego 11.11.16 o godz. 14.00.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c