Marsz Niepodległości: spod Ronda Dmowskiego przed Stadion Narodowy. Przyjdzie 30 tys. osób?

Trasa marszu Niepodległości 2015 pokrywa się w dużej mierze z ubiegłoroczną. Uczestnicy przejdą więc spod Ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego – podają organizatorzy. Według oficjalnych danych na zeszłoroczny Marsz Niepodległości przyszło około 40 tys. osób. W tym roku na wydarzenie już zapisało się ponad 26 tys. osób.

Fot. marszniepodleglosci.pl

Fot. marszniepodleglosci.pl

„Dziś rano prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Witold Tumanowicz w towarzystwie Krzysztofa Bosaka i mec. Łukasza Moczydłowskiego złożył zawiadomienie w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. To najwcześniejszy możliwy termin – na 30 dni przed planowanym zgromadzeniem.” – poinformowała strona organizatorów. Dodali, że w tym roku zaprosili do udziału w marszu prezydenta Andrzeja Dudę: „Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie dojdzie do spotkania, na którym będziemy mogli uzgodnić szczegóły uczestnictwa prezydenta w największej patriotycznej manifestacji w Polsce!”

Na razie swój udział w wydarzeniu zadeklarowało 26 tys. osób popularnego portalu społecznościowego. Oczywiście liczba ta może być dużo większa – nie każdy deklaruje przyjście i nie każdy korzysta z serwisu.

Fot. marszniepodleglosci.pl

Trasa ubiegłorocznego Marszu Niepodległości. W tym roku marsz zakończy się na błoniach Stadionu PGE Narodowy. Fot. marszniepodleglosci.pl

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.