Marsz pamięci w Legionowie

O godz. 14.00 zaczął się marsz milczenia ku uczczenia pamięci 19-letniego Rafała. Z miejsca w którym zatrzymała go policja, uczestniczy przeszli na legionowski rynek, gdzię będzie sie odbywała msza w intencji zmarłego.

Ten marsz jest inny niż dotychczasowe. Brak jest transparentów czy haseł, a uczestnicy ida w milczeniu. Było spokojnie, bez ekscesów. Zgodnie z zapowiedzią władz miasta, porzadu pilnowała straż miejska. Zrezygnowano jednak ze straży pożarnej, gdyż jednostki będą mogły być potrzebne w innym miejscu.

19-letni Rafał został zatrzymany przez policję z powodu podejrzenia posiadania narkotyków. Sekcja zwłok wykazała, że zmarł w wyniku zadławienia się woreczkiem z marihuaną. Po tym zdarzeniu wybuchły protesty i zamieszki. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie. Dużo wskazuje na to, że policjantom dokonującym interwencji nie zostaną postawione zarzuty.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.