„Masywny rozpad tkanki mięśniowej”. Nowe śmiertelnie groźne wyzwanie w internecie

W internecie pojawiło się nowe wyzwanie, które od kwietnia zbiera coraz to większe żniwo wśród nastolatków, którzy trafiają do szpitala. Niestety, może też prowadzić do śmierci. Wydaje się niewinnie, chodzi bowiem o… wykonywanie przysiadów.

Fot. Pixabay

Zaczęło się niewinnie i miało być promocją zdrowego stylu życia. Wykonujesz 30 przysiadów, a potem typujesz następną osobę do tego zadania.

Wyzwanie jednak ewoluowało najpierw do 100 przysiadów, potem kilkuset, a obecnie aż do 1000. 1000-Squat Challange zebrał już swoje żniwo w Chinach. Asia One informuje o ostatnich dwóch przypadkach nastolatek, które otarły się o śmierć.

Dwie nastolatki postanowiły wykonać zadanie 1000 przysiadów poświęcając na to około 3 godziny czasu. Udało się. Minęły dwa dni i wydawało się, że wszystko jest w porządku, gdy jedna z dziewczynek uświadomiła sobie, że nie jest w stanie zgiąć nogi, a jej mocz zmienił kolor na brązowy.

Kiedy udała się do szpitala lekarze dokonali przerażającego odkrycia. Z powodu nadmiernego wysiłku, Mioglobina była na ekstremalnie wysokim poziomie. To białko pojawia się wtedy, kiedy tkanka mięśniowa przeżywa masywny rozpad. Mogło to doprowadzić do Rabdomiolizy, czyli ostrej niewydolności nerek.

Koleżanka nastolatki również trafiła tego dnia do szpitala. Na szczęście lekarzom udało się je uratować. Często, kiedy pojawiają się objawy jest już za późno.

W Polsce również krążą już filmy z wyzwaniem. Uważajcie na to co robicie i co robią Wasze dzieci.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.