Masz kredyt? NBP podjął ważną decyzję!

Zapadła długo wyczekiwana decyzja Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych. Od ostatniej decyzji w tej sprawie minęły dwa miesiące.

Fot. Warszawa w Pigułce

Z jednej strony niskie stopy procentowe oznaczają tanie kredyty, z drugiej jednak podwyższenie mogłoby zahamować pędzącą inflację, co z kolei spowodowałoby obniżenie cen towarów w sklepach.

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała, że stopy procentowe zostaną na dotychczasowym poziomie. Od maja 2020 główna stawka wynosi zaledwie 0,1 proc. RPP w komunikacie poinformowało, że na inflację mają wpływ wysokie ceny surowców m.in. ropy naftowej i płodów rolnych. Spowodowało to także inflację w innych krajach. Jako przykład podano strefę Euro i Stany Zjednoczone.

Powody do radości mogą mieć kredytobiorcy, dla których kredyty nadal pozostaną tanie. Ci którzy oszczędzają są w gorszej sytuacji, ponieważ muszą szukać innych rozwiązań ulokowania pieniędzy niż lokaty w bankach, które od dawna są na bardzo niskim poziomie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c