Masz samochód na gaz? Szykuj się na ogromne podwyżki!

Obecne ceny gazu kształtują się w granicach 2,72-2,75 zł za litr. Już niedługo czekać nas może ogromna podwyżka, a we wrześniu „trójka” z przodu jest praktycznie nie do umknięcia.

Fot.. Pixabay

Polska ma ponad 3 miliony zarejestrowanych aut z instalacją LPG. Zużywamy tez najwięcej gazu do celów motoryzacyjnych ze wszystkich krajów UE.

Do tej pory największymi dostawcami była Rosja, Litwa i Białoruś. Z Białorusią jest problem i to niekoniecznie spowodowany napięciami na linii Warszawa-Mińsk.

UE wprowadziła zakaz wprowadzania do obrotu paliw z Białorusi. Jakby tego było mało, Białoruś pośredniczy w sprzedaży gazu z Rosji. W wyniku wybuchu w jednym z zakładów przesył gazu spadł o połowę. Rosjanie musieli ograniczyć produkcję i ratują się podwyżką cła eksprtowego. Wszystko to spowodowało wzrost cen gazu na rynkach europejskich.

Kierowcy od razu zauważyli skok cen. Na początku LPG wzrosło o 40 gr., ale okazuje się, że to dopiero początek i niedługo cena może przekroczyć 3 zł. Wtedy oszczędności przy założeniu, że gazu spala się najwięcej już nie będą tak oczywiste.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c