„Materiały archiwalne upublicznione po raz pierwszy”. Wystawa 100 lat Legii

21 kwietnia w Domu Spotkań z Historią zostanie otwarta wystawa „100 lat Legii”. Wiele z udostępnionych materiałów będzie pokazywanych po raz pierwszy.

Fot. 100 lat Legii Warszawa / Facebook

Fot. 100 lat Legii Warszawa / Facebook

Zgodnie z przygotowanym przez Klub planem obchodów stulecia, już 21 kwietnia będzie miała miejsce premiera kolejnej wyjątkowej ekspozycji jubileuszowej. Po Muzeum Legii, Galerii Przechodniej, Muzeum Sportu i Turystyki, ta największa i najbardziej spektakularna zostanie zaprezentowana we współpracy z Domem Spotkań z Historią.

W ramach wystawy, udostępnimy zwiedzającym materiały archiwalne, z których duża część będzie upubliczniona po raz pierwszy. Wśród wspomnianych materiałów znajdą się tam, między innymi zdjęcia i dokumenty przedstawiające enigmatyczną do tej pory historię założenia Legii Warszawa, powiązanie z Legionami i Marszałkiem Józefem Piłsudskim, pierwsze lata działalności Klubu poza Warszawą oraz już kolejne lata po przeniesieniu do stolicy.

Wystawa „100 lat Legii Warszawa” potrwa od 21 kwietnia do 29 maja.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.