„Materiały archiwalne upublicznione po raz pierwszy”. Wystawa 100 lat Legii

21 kwietnia w Domu Spotkań z Historią zostanie otwarta wystawa „100 lat Legii”. Wiele z udostępnionych materiałów będzie pokazywanych po raz pierwszy.

Fot. 100 lat Legii Warszawa / Facebook

Fot. 100 lat Legii Warszawa / Facebook

Zgodnie z przygotowanym przez Klub planem obchodów stulecia, już 21 kwietnia będzie miała miejsce premiera kolejnej wyjątkowej ekspozycji jubileuszowej. Po Muzeum Legii, Galerii Przechodniej, Muzeum Sportu i Turystyki, ta największa i najbardziej spektakularna zostanie zaprezentowana we współpracy z Domem Spotkań z Historią.

W ramach wystawy, udostępnimy zwiedzającym materiały archiwalne, z których duża część będzie upubliczniona po raz pierwszy. Wśród wspomnianych materiałów znajdą się tam, między innymi zdjęcia i dokumenty przedstawiające enigmatyczną do tej pory historię założenia Legii Warszawa, powiązanie z Legionami i Marszałkiem Józefem Piłsudskim, pierwsze lata działalności Klubu poza Warszawą oraz już kolejne lata po przeniesieniu do stolicy.

Wystawa „100 lat Legii Warszawa” potrwa od 21 kwietnia do 29 maja.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c