Matka nastoletniego nożownika z Wawra składa zażalenie do sądu

Do sądu wpłynęło zażalenie matki Emila B., który śmiertelnie ugodził nożem swojego kolegę w szkole w Wawrze – poinformował PAP w piątek rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga Marcin Kołakowski.

Fot. Warszawa w Pigułce

W sprawie Emila B. wpłynęły dwa zażalenia na decyzję sądu o przekazaniu prokuraturze sprawy Emila B. Jedno od obrońcy, drugie od matki. Oboje chcą, by odsunąć prokuraturę od sprawy i sądzić nastolatka, jak nieletniego przez sąd rodzinny.

Jak poinformowała prokuratura, już niedługo do sądu wpłynie opinia toksykologiczna. Nieoficjalnie, na podstawie relacji świadków, media podawały, że Emil B. mógł być w czasie popełniania czynu pod wpływem środków odurzających.

W sprawie zatrzymano łącznie pięć osób. Prokuratura złożyła wnioski, by czworo z nich sądzić, jak dorosłych. Piąty ma 14 lat, dlatego będzie sądzony przez sąd rodzinny.

16-letni Kuba został zamordowany 10 maja w szkole im. Króla Maciusia I na warszawskim Wawrze. Sprawca zadał mu sześć ciosów nożem. 16 maja odbyły się uroczystości pogrzebowe na Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.