Matkę i dzieci z ulicy Stalowej zamordowała Magdalena M. Oskarżona przyznała się do zabójstwa

O godz. 14.30 odbyła się konferencja prasowa prokuratury dotycząca morderstwa na ul. Stalowej. Okazało się, że sprawcą tego czynu jest Magdalena M., znajoma zabitej kobiety. Jednym z motywów mógł być rabunek. Prokuratura bada także inne wątki w śledztwie.

Fot. Krzysztof Wojciewski / nawokandzie.ms.gov.pl

Fot. Krzysztof Wojciewski / nawokandzie.ms.gov.pl

„Ustalamy jaki był motyw, ale nie ukrywam, że sama kwalifikacja tego czynu, a więc zabójstwo z rozbojem (…) wskazuje na chęć uzyskania korzyści majątkowej. Tym bardziej, że z mieszkania zniknęły wartościowe rzeczy” – mówił Artur Oniszczuk, szef prokuratury Praga – Północ w Warszawie. Dodał, że podejrzana usłyszała już zarzut zabójstwa, przyznała się do tego czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia. Okazało się, że miała ona wcześniej konflikty z prawem. Jeszcze dziś wpłynie do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej. Jeżeli do 22.00 sąd nie podejmie decyzji w tej sprawie, upłynie termin 48-godzinnego i kobieta wyjdzie na wolność.

W sprawie tej zatrzymano ponadto sześć innych osób, jednak po różnorakich badaniach wariograficznych i przesłuchaniu ich, zwolniono ich do domu. Prokuratora dodaje, że w tej sprawie wykorzystywać będzie także biegłych w tym biegłych psychiatrów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.