Maturzyści zatańczyli Poloneza w parach jednopłciowych. „W geście solidarności z rówieśnikami LGBT+”

Nie tylko chłopak z dziewczyną, ale także dziewczyna z dziewczyną i chłopak z chłopakiem – tak wyglądał polonez tegorocznych maturzystów w stołecznym I SLO Bednarska. Ma to być gest akceptacji dla koleżanek i kolegów LGBT+.

Fot. Pixabay

Polonez Równości zatańczony w parach jednopłciowych przez maturzystów z Bednarskiej jest odpowiedzią na, jak ujmuje to organizator, pomijanie potrzeb młodych nieheteronormatywnych osób w czasie wydarzeń takich jak studniówka czy walentynki.

”Rozmowa z uczniami na ten temat wynika z tradycji i wartości naszej szkoły” – wyjaśnia genezę pomysłu Wanda Łuczak, dyrektorka I SLO. – „Od lat staramy się traktować uczniów podmiotowo, kształtować w nich postawy w kontrze do nienawiści i wykluczenia społecznego, a co najważniejsze – dać im poczucie bezpieczeństwa oraz poszanowania godności człowieka. Kiedy więc zdecydowali, że chcą wesprzeć osoby LGBT+, wiedzieliśmy, że powinniśmy w tym pomóc. Mamy nadzieję, że ten gest doda odwagi uczniom LGBT+, sprawi, że poczują się bezpieczni i akceptowani. Spowoduje także szersze zrozumienie dla dylematów, z którymi się borykają” – dodaje Łuczak.

Akcję wsparły stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Fundacja Wolontariat Równości i marka Ben&Jerry’s, które wspólnie działają na rzecz równości osób LGBT+.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.