Mazowieckie: COVID-19 w szpitalu. 24 osoby zakażone

Oddział kardiologiczny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku ma koronawirusa. Wykryto go u 21 pacjentów i 3 pracowników personelu. 

Fot. Shutterstock

21 pacjentów oddziału kardiologicznego w Płocku ma pozytywny wynik testu na wirusa SARS-CoV-2. Zakażony jest również jeden lekarz i dwie pielęgniarki tego samego oddziału.  Trwają kolejne badania na obecność wirusa u pozostałych pracowników kardiologii.

Obecnie w placówce zajęte są wszystkie miejsca, które przeznaczone były dla osób zmagających się z COVID-19, w tym na oddziale intensywnej terapii. W czwartek łącznie przebywało tam ponad 80 pacjentów z koronawirusem.

Od października szpital przyjmuje zakażonych na oddział zakaźny, płucny i intensywnej terapii. Jednak to wciąż jest za mało. Za mało jest również pracowników medycznych. Wojewódzki Szpital Zespolony szuka osób na stanowiska pielęgniarek i lekarzy, w szczególności chorób zakaźnych, płuc oraz urologii i chirurgii dziecięcej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c