Mazowieckie: historia wyjątkowo upartego pijanego kierowcy

W weekendową noc doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem tego samego kierującego. Najpierw 26-latek został zatrzymany do kontroli drogowej w Sierpcu, był pijany. Mało tego, po około dwóch godzinach okazało się, że ten sam kierujący… spowodował kolizję na terenie gminy Zawidz.

Fot. Policja

W weekendową noc po godzinie 1. policjanci sierpeckiej „patrolówki” na terenie miasta zatrzymali do kontroli samochód osobowy vw.

Okazało się, że kierujący wracał z imprezy i znajduje się w stanie nietrzeźwości. Na dodatek po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy. Samochód, którym się poruszał pożyczył od kolegi, ale nie sprawdził, że był to pojazd niedopuszczony do ruchu i nieprzerejestrowany. Auto podczas kontroli stało na parkingu i nie zagrażało bezpieczeństwu w ruchu drogowym, a kierującym zaopiekował się trzeźwy znajomy będący na miejscu – dlatego to jemu mężczyzna został przekazany, aby bezpiecznie odwiózł go do domu.

Kolega nietrzeźwego kierującego rzeczywiście odwiózł go do domu, a nawet zabrał mu kluczyki od samochodu, aby ten nie wpadł na pomysł ponownie wsiadać za kółko. To jednak było niewystarczającą blokadą. 26-latek znalazł w domu kluczyki zapasowe i ponownie udał się na tą samą imprezę. Po jej zakończeniu ponownie wsiadł za kierownicę vw. W drodze do domu około godziny 3. stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że w pojeździe był także trzeźwy pasażer, który był zmęczony i w trakcie oczekiwania na kolegę położył się spać na tylne siedzenie samochodu, a obudził już na miejscu zdarzenia. Pasażer z obrażeniami głowy trafił do szpitala, gdzie został przebadany. Nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

W stosunku do nietrzeźwego kierującego 26-latka toczy się postępowanie prowadzone przez KPP w Sierpcu. Za popełnione czyny odpowie przez sądem.

Natomiast mężczyzna, który udostępnił pojazd nietrzeźwemu koledze został ukarany mandatami za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania pojazdami oraz za nieprzerejestrowanie pojazdu w wyznaczonym terminie.

Źródło: KPP w Sierpcu


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.