Mazowieckie: Łowcy pedofilów ujęli 56-latka Pisał z dziećmi, przesyłał treści z udziałem zwierząt

Mężczyzna ujawniony przez Obrońców Dziecięcych Uśmiechów miał korespondować z osobami poniżej 15 roku życia, udostępniając treści pornograficzne, w tym z udziałem zwierząt.

Fot. Shutterstock

Obrońcy Dziecięcych Uśmiechów na portalu YouTube opublikowali nagranie rozmowy z zatrzymanym, a także moment przekazania go funkcjonariuszom.

Informację o zatrzymaniu mężczyzny potwierdziła w rozmowie z Bialobrzegi24.net mł. asp. Ewa Kozyra z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał  dwa zarzuty (z art. 200 par. 3 Kodeksu karnego i art. 200a par. 2 KK), a następnie decyzją prokuratora został zwolniony. – Ze względu na dobro toczącego się w tej sprawie śledztwa, nie mogę powiedzieć na ten moment nic więcej – zaznaczyła rzecznik białobrzeskiej policji.

Policja apeluje do rodziców o zwiększenie nadzoru nad dziećmi i sposobem korzystania z Internetu. Sprawdzajmy odwiedzane strony, a w razie konieczności, blokujmy je. Niezastąpiona jest rozmowa i uzyskanie w ten sposób informacji, jakie są zainteresowania dziecka, na jakich stronach serfuje, czego szuka w sieci. Podopieczni powinni wiedzieć o bezpiecznych i szkodliwych konsekwencjach używania Internetu i być pewni, że z każdym problemem mogą zwrócić się do nas – jako opiekunów, ale także do pedagoga czy policjanta.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c