Napadł na niepełnosprawnego. Groził, że obleje go wrzątkiem

Policjanci z Posterunku Policji w Długosiodle zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju i kradzieży. Jego ofiarą stał się starszy niepełnosprawny sąsiad. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące zatrzymany 25-latek spędzi w areszcie. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Fot. Pixabay

Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że w grudniu 2018 roku w miejscowości Długosiodło doszło do rozboju na niepełnosprawnym mężczyźnie.

Sprawca wszedł do domu swojej ofiary, groził jej oblaniem wrzątkiem, a następnie przewrócił pokrzywdzonego i z kieszeni zabrał mu portfel z zawartością kilkuset złotych. Funkcjonariusze ustalili także, że kilka miesięcy wcześniej ten sam mężczyzna ukradł z domu 65-latka akordeon o wartości kilku tysięcy złotych. Policjanci odzyskali instrument, a sprawca dodatkowo odpowie za kradzież.

25-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Na wniosek policji i prokuratury jako środek zapobiegawczy Sąd Rejonowy w Wyszkowie zdecydował, ze najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie. Zatrzymany mężczyzna był już w przeszłości karany za tego typu przestępstwa.

Autor: sierż. szt. Marta Gierlicka

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.