Mazowsze: 17-latek zaatakował kasjera nożem. „Zarzut usiłowania zabójstwa”

Ostrowscy policjanci zatrzymali we wtorek sprawcę ugodzenia nożem. Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu w Ostrowi Mazowieckiej. 17-latek usłyszał dwa zarzuty usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Fot. Shutterstock

13 kwietnia wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie ugodzonym nożem. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu jednego ze sklepów w Ostrowi Mazowieckiej.

Sprawca podszedł do mężczyzny siedzącego przy sklepie i kilkakrotnie ugodził go nożem po czym uciekł. Pokrzywdzony 41-latek został przewieziony do szpitala a poszukiwaniem sprawcy zajęli się ostrowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego. To był wyjątkowy pracowity okres dla kryminalnych ale i dzielnicowych. Policjanci analizowali wiele informacji, przesłuchiwali świadków, zabezpieczyli nagrania z monitoringów. W trakcie pracy nad tą sprawą policjanci wytypowali i zatrzymali w miniony wtorek sprawcę przestępstwa 17-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego.

Zebrany w wyniku intensywnej pracy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 17-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wczoraj ostrowski sąd przychylił się do wniosku Prokuratora o zastosowaniu wobec 17-latka środka zapobiegawczego, najbliższe 3-miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nie krótsza niż 8 lat, 25 lat albo nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor: mł.asp. Marzena Laczkowska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c