Mazowsze: list gończy za 17-latkiem. Spowodował śmiertelny wypadek, nagrał film i uciekł

17-letni Konrad K. w lipcu jadąc motocyklem spowodował tragiczny wypadek. Jedna osoba nie żyje, druga jest w ciężkim stanie. Teraz poszukiwany jest listem gończym.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Do zdarzenia doszło we wsi Trynosy-Osiedle w powiecie ostrowskim. Konrad K. jadąc na motocyklu, uderzył w dwie nastolatki stojące na poboczu. 17-letnia Natalia zginęła na miejscu, jej koleżanka została ciężko ranna.

W wypadku ucierpiał też sam Konrad K. nagrał film z wnętrza karetki z podpisem „tak się kończą balety” i uśmiechniętymi emotikonami. Odmówił też badania alkomatem w związku z czym pobrano mu krew do badań. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu i nie miał uprawnień do kierowania motocyklem.

18 lipca Konradowi K. przedstawiono zarzuty spowodowania umyślnego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym Natalii K. oraz spowodowania obrażeń ciała Oliwii Z. Podejrzany wyjaśnił, że nie pamięta, czy przed wypadkiem spożywał alkohol oraz zasłaniał się niepamięcią co do bliższych okoliczności zdarzenia. Sąd Rejonowy zadecydował, że 17-latek nie będzie zatrzymany. Został objęty policyjnym dozorem, wyznaczono też poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. zł. Sąd Okręgowy nie zgodził się jednak z tą decyzją i nakazał tymczasowe aresztowanie. Okazało się jednak, że chłopak zniknął, a za 17-latkiem wystawiono list gończy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c