Mazowsze: Pędził porsche w terenie zabudowanym. Zatrzymano go. Kara zabolała

Kierowca Porsche pędził w terenie zabudowanym aż 136 km/h. W związku z tym, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto, 41-latek otrzymał mandat 2500 zł i 10 punktów karnych. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami.

Fot. Policja

W piątek w miejscowości Kamień patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Porsche. Powodem interwencji była nadmierna prędkość z jaką poruszał się mężczyzna. 41-latek w terenie zabudowanym wykazał się dużą nieodpowiedzialnością i przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h pędził aż 136 km/h.

W związku z obowiązującym od początku roku nowym taryfikatorem mandatów za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 2500 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Dodatkowo mundurowi zatrzymali mu elektronicznie dokument prawa jazdy na 3 miesiące.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość, to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu.

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.