Mazowsze: Policjanci wbiegli do płonącego i walącego się budynku. Wynieśli kobietę

Bez chwili wahania, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie oraz policjant z SPPP w Radomiu weszli do płonącego budynku i uratowali kobietę. Pomieszczenia domu były zadymione, a na jednym z pięter spała bezdomna. Po wyciągnięciu kobiety z płonącego budynku policjanci, przekazali ją strażakom, którzy udzielili jej pomocy.

Fot. Shutterstock

Zgłoszenie o pożarze pustostanu w Żyrardowie policjanci otrzymali wczoraj po południu. Kiedy mundurowi pojawili się na miejscu przed budynkiem, z którego unosiły się kłęby dymu stała kobieta zgłaszająca interwencję. Jak opisywała, gdy zauważyła palący się budynek natychmiast zadzwoniła po służby ratunkowe. Dodała, że w budynku często przebywa bezdomna kobieta.

Bez chwili wahania policjanci weszli do płonącego domu. W jednym z mocno zadymionych pomieszczeń zobaczyli skuloną i śpiącą kobietę. Mundurowi natychmiast wyciągnęli 40-latkę z budynku. Pomimo ogromnego zagrożenia funkcjonariusze sprawdzili cały budynek, aby upewnić się, że nikt więcej tam nie przebywa. Po przeszukaniu wszystkich pomieszczeń policjanci mieli już pewność, że nikomu nie grozi już niebezpieczeństwo.

Uratowanej przez policjantów 40-latce została udzielona pierwsza pomoc. Pożar ugasili strażacy.

Autor: sierż. Monika Michalczyk


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c