Mazowsze: pościg za agresywnym kierowcą. Po zatrzymaniu zaatakował policjantów

We wtorek wieczorem, ulicami Mławy, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadził pościg za kierowcą mercedesa. Agresywny mławianin, w momencie zatrzymania zaatakował policjantów. 

Fot. Policja

Policjanci drogówki w centrum miasta zauważył popełniającego wykroczenia kierowcę mercedesa.

Kiedy chcieli zatrzymać kierującego do kontroli, ten zlekceważył sygnały do zatrzymania i ruszył do ucieczki popełniając kolejne wykroczenia. Po chwili funkcjonariusze zatrzymali pirata drogowego, który zaatakował interweniujących policjantów i im groził. 25-letni mławianin został szybko obezwładniony. Mężczyznę poddano testowi na obecność środków odurzających w organizmie. Okazało się, że był pod wpływem amfetaminy. Ponadto, w jego samochodzie policjanci odnaleźli ponad 100 gramów narkotyków. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Lista zarzucanych mu przestępstw jest długa – niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, naruszenie nietykalności cielesnej policjantów oraz groźby karalne, a także posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zatrzymany mławianin usłyszał już zarzuty w mławskiej prokuraturze . Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności prowadzi mławska Policja pod nadzorem Prokuratora Rejonowego.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c