Mazowsze przekroczyło granicę po której Pomorze i Warmia zostały zamknięte

Województwa Mazowieckie i Lubuskie przekroczyły w niedzielę barierę po której województwo Warmińsko-Mazurskie i Pomorskie zostały zamknięte. 

Fot. Shutterstock

Piotr Tarnowski, niezależny analityk danych o epidemii przygotował nowe infografiki ukazujące średnią zakażeń z ostatnich 7 dni na 100 tys. mieszkańców.

Wskaźnik w woj. Mazowieckim wynosi 41,7, a w Lubuskim 40,6. Najwięcej ma woj. Warmińsko-Mazurskie, bo 60,4. To właśnie to województwo zostało zamknięte kiedy jeszcze wskaźnik wynosił 40. Podobnie było na Pomorzu, które teraz ma 46,7.

Tylko na samym Mazowszu mieszka 5,4 mln mieszkańców. Zamknięcie obu województw oznaczałoby lockdown dla 6,5 mln ludzi. Wiceminister Waldemar Kraska nie pozostawił jednak wątpliwości – Przygotowaliśmy taką strategię, że będziemy co tydzień ogłaszać i zmieniać ewentualne obostrzenia w regionach Polski. Województwo mazowieckie jest na trzecim miejscu w tej chwili, po województwach warmińsko-mazurskim i pomorskim. Myślę, że Polacy będą roztropni i na pewno zastosują się do naszych zaleceń, ta fala trzecia stanie w miejscu i nie będzie takiej potrzeby – powiedział w RadioZet.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c