Mazowsze: rowerzystka wymusiła pierwszeństwo. Nie żyje

Do tragicznego zdarzenia doszło pod koniec maja w Wierzchowinach (gmina Jedlińsk). Policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginęła 63-letnia rowerzystka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, wymusiła pierwszeństwo.

Fot. Pixabay

Dyżurny radomskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wierzchowiny (gmina Jedlińsk). Natychmiast skierował tam patrol ruchu drogowego.

Na miejscu okazało się, że na drodze gminnej w obszarze zabudowanym, kierujący pojazdem dostawczym marki Renault Master 37-letni mężczyzna potrącił śmiertelnie kierującą rowerem 63-letnią kobietę.

Rowerzystka wjechała na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wymuszając pierwszeństwo na jadącym pojazdem dostawczym. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca pojazdu był trzeźwy. Kierujący po wykonaniu czynności służbowych został zwolniony.

Autor: asp. sztab. Kamila Adamska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c