Mazowsze: zuchwały rozbój w miejskim autobusie. Po wszystkim awaryjnie zatrzymał autobus i uciekł

Radomscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój w autobusie. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Fot. Mazowiecka policja

Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed północą na terenie Radomia. W autobusie komunikacji miejskiej nietrzeźwy młody mężczyzna zaatakował innego pasażera chcąc ukraść mu odtwarzacz muzyczny. Z uwagi na postawę pokrzywdzonego nie udało mu się.

Sprawca awaryjnie zatrzymał autobus i uciekł. Poinformowano o zdarzeniu oficera dyżurnego radomskiej komendy i krótko po tym policjanci zatrzymali 20-letniego sprawcę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzut usiłowania rozboju i sąd zastosował wobec 20-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na czas 3 miesięcy.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: Justyna Leszczyńska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.