MDM wykreślony z rejestru zabytków. Decyzję podjął Minister Kultury

O tym, ze MDM jest zabytkiem pisaliśmy pod koniec kwietnia. Konserwator Zabytków wpisał MDM na listę obiektów chronionych dzięki czemu nie był dewastowany i nie mógłby być zakrywany reklamą wielkoformatową. Minister Kultury wykreślił MDM z rejestru – poinformowała Stołeczna Gazeta.

Wielkoformatowa reklama na MDM. Fot. Wojciech Wagner / Facebook

Wielkoformatowa reklama na MDM. Fot. Wojciech Wagner / Facebook

Do wpisania MDM do rejestru przygotowywano się od dłuższego czasu i kosztowało to masę pracy osób zaangażowanych: „Do wszczęcia postępowania przygotowywaliśmy się od pewnego czasu. Powstało specjalne opracowanie dotyczące waloryzacji wartości zabytkowych tej architektury wraz z propozycją granic” – mówił Rafał Nadolny, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, w wypowiedzi dla PAP 30 października 2014 roku.

Od decyzji odwołały się jednak Hotele Warszawskie „Syrena”, Wspólnota Mieszkaniowa Nieruchomości Marszałkowska 34/50 oraz Wspólnota Mieszkaniowa Nieruchomości Marszałkowska 21/25.Organizacje stwierdziły, ze konserwator nie określił granic zabytku oraz nie podał kryteriów wyodrębnienia terenu z zespołu wszystkich budynków.

Dlatego też Minister Kultury nakazał wykreślić obiekt z rejestru zabytków. Oznacza to, że konserwator straci jakąkolwiek kontrolę nad obiektem. Wrócą więc reklamy wielkoformatowe i samowolka na Placu Konstytucji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.