Meteorolodzy: już niedługo szybkie uderzenie mrozów i wyjątkowo sroga zima

Prognoza Meteo France dotyczaca wyjątkowo wczesnego, upalnego lata i ciepłego wsześnia się sprawdziła. Teraz, ten sam zespół ekspertów prognozuje arktyczne mrozy jeszcze tej jesieni!

Fot. Pixabay

Prognoza dotyczy okresu od października 2018 r. do marca 2019 r.

Jak tłumaczą meteorolodzy niedługo pomiędzy Wielką Brytanią, a Grenlandią pojawi się obszar wysokie ciśnienie, które aż do grudnia będzie tworzyło coś w rodzaju blokady. Wy wyniku tego nad Polską od zachodu aż po Warszawę i zachodnie podwarszawskie miejscowości dominować będzie silny wiatr przynoszący chłodne masy powietrza.

Temperatura w październiku będzie jeszcze przekraczać średnią z ostatnich lat. Ochłodzenie poczujemy dopiero w listopadzie i będzie to raczej ochłodzenie radykalne. Najzimniej będzie oczywiście w styczniu. Możemy liczyć na długotrwałe -15 do -20 stopni Celsjusza.

Oczywiście do prognoz długoterminowych trzeba podchodzić z dystansem i może się okazać, że pogoda, kolejny już raz zrobi nam psikusa.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.