Mężczyzna o mało co nie zmarł przed drzwiami własnego mieszkania. Dramatyczne wydarzenia przy Bliskiej

Dramatyczna akcja w budynku na ulicy Bliskiej. 65-letni mężczyzna o mały włos nie zmarł przed drzwiami własnego mieszkania. Strażnicy miejscy podjęli resuscytację, która zakończyła się uratowaniem życia człowieka.

Fot. Straż Miejska

W czwartek 25 listopada tuż przed 20:00 na numer 986 wpłynęło zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej osoby leżącej na klatce schodowej. Tego typu wezwania straż miejska otrzymuje dość często, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Tym razem nie chodziło jednak o szukającego schronienia bezdomnego. Przed wejściem do własnego mieszkania zasłabł jego właściciel.

 – Warunki były trudne – relacjonuje strażnik, który brał udział w interwencji. – Pogotowie ratunkowe miało dużo zgłoszeń, więc czas oczekiwania był wydłużony. Tymczasem klatka schodowa była bardzo ciasna, a akcji nie ułatwiali tłoczący się sąsiedzi.

W ocenie strażników mężczyzna wymagał pomocy karetki. W trakcie oczekiwania 65-latek przestał oddychać. Jego serce słabło. Strażnicy natychmiast rozpoczęli ratowniczy masaż serca. Równocześnie poinformowali pogotowie o pogorszeniu stanu pacjenta, zmieniając priorytet wezwania. Do czasu przyjazdu karetki na przemian, nieprzerwanie, prowadzili masaż resuscytacyjny. Poszkodowanego przejęli ratownicy, podłączyli go do specjalistycznej aparatury i podali tlen. Wreszcie serce mężczyzny zaczęło bić. Ratowanego można było zabrać do szpitala. Okazało się jednak, że winda w budynku nie była w stanie pomieścić ułożonego na noszach pacjenta i sprzętu ratowniczego. Na miejsce wezwano więc strażaków. Dopiero wtedy ratownicy z pomocą strażaków i strażników zdołali bezpiecznie przenieść podłączonego do aparatury mężczyznę z szóstego piętra do karetki. Odratowany został zabrany do szpitala.

Pamiętajmy, że w sytuacji wstrzymania oddechu i ustania akcji serca kluczowe dla życia poszkodowanego są pierwsze cztery minuty.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c