Mężczyzna topił się w Wiśle na wysokości Zamku Królewskiego

Na wysokości Zamku Królewskiego doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Nocny patrol policji rzecznej uratował tonącego mężczyznę, wyciągając go z rzeki. Pięć minut wcześniej dyżurny poinformowany został o tonącej osobie w Wiśle na wysokości Zamku Królewskiego.

Fot. KSP

Fot. KSP

Funkcjonariusze sierż. sztab. D. Soborski oraz sierż. P. Skiba niezwłocznie udali się w okolicę Mostu Śląsko-Dąbrowskiego, gdzie w nurcie rzeki tonął mężczyzna. Skrajnie wyczerpanego i wychłodzonego mężczyznę policjanci wciągnęli na pokład motorówki.

W środę, we wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie, udzielili pomocy tonącemu mężczyźnie. Sierż. sztab. Dariusz Soborski oraz sierż. Paweł Skiba o 4.50 wyciągnęli z wody młodego mężczyznę porwanego przez nurt rzeki.  Zaledwie pięć minut wcześniej otrzymali informację od dyżurny komisariatu o tym, że w Wiśle może się ktoś topić.

Po dotarciu na miejsce i spatrolowaniu okolicy, policjanci zauważyli osobę niesioną przez silny nurt Wisły. Tonący wielokrotnie znikał pod taflą wody, nie mogąc utrzymać się na jej powierzchni. Skrajnie wyczerpanego i wyziębionego 19-latka policjanci zauważyli w okolicy Mostu Śląsko-Dąbrowskiego na wysokości Zamku Królewskiego. Natychmiast wciągnęli go na pokład motorówki.

Po udzieleniu niezbędnej pierwszej pomocy, młody człowiek został przekazany pogotowiu ratunkowemu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Dzięki czujności i szybkiej interwencji mężczyźnie nie zagraża już niebezpieczeństwo.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c